Dentálna hygiena

Cieľom dentálnej hygieny je predchádzať vzniku kazov, zápalov a ochorení ústnej dutiny, a tým si udržať zdravé zuby po celý život. Ide o profesionálne čistenie zubov od zubného povlaku, ktorý poškodzuje zubnú sklovinu aj ďasná. Dentálna hygiena zahŕňa čistenie pomocou ultrazvuku, ručné dočistenie špeciálnymi nástrojmi, použitie pieskovania prístrojom Airflow, leštenie zubov, výplach, dezinfekciu úst a taktiež samotnú inštruktáž. Pacienti, ktorí majú problémy s ďasnami či paradentózu môžu u nás podstúpiť kyretáž zubov. 

Kedy je vhodné navštíviť zubného lekára za účelom dentálnej hygieny?

Návšteva sa odporúča pri pacientoch so zubným povlakom, zubným kameňom, prípadne s pigmentami na zuboch. Dentálnu hygienu je vhodné vykonať aj pri obnažených krčkoch, pri krvácaní ďasien a pri nepríjemnom zápachu z úst.

Ako sa treba starať o svoj chrup?
Domáca ústna hygiena je rovnako dôležitá ako profesionálna dentálna hygiena. Základom je voľba správnej kefky a správnej zubnej techniky, ktorá môže byť krúživá alebo stieracia. Netreba zabúdať ani na použitie medzizubných kefiek, zubných nití, či škrabiek na jazyk. Čistenie zubov prostredníctvom zubnej pasty či ústnej vody nie je natoľko rozhodujúce ako práve správna technika.
Ako často treba absolvovať dentálnu hygienu?

Podľa medzinárodnej asociácie zubných lekárov sa odporúča dentálnu hygienu absolvovať 2-krát do roka. Dentálnu hygienu je vhodné vykonávať aj u detí, čím sa u nich podporí správny návyk ohľadom starostlivosti o chrup aj v budúcnosti.  

Objednajte sa

Napíšte nám a nechajte nám na seba kontakt.
My vám zavoláme a dohodneme si s vami termín.

Pondelok - Piatok: 7:30 - 16:00

+421 949 665 679

recepcia@dreamdentalclinic.sk

Pri Hrubej lúke 15, Bratislava

Pri Hrubej lúke 15, Bratislava 841 01

Vyhradené parkovanie