Protetická estetická stomatológia

Protetická estetická stomatológia je odbor, ktorý ponúka mnoho riešení pre vytvorenie vášho vysnívaného úsmevu. Pomôžeme vám vytvoriť krásny a zdravý úsmev pomocou zubných koruniek, faziet a implantátov.

Čo je fazeta a kedy sa používa?

Fazety sú tenké plôšky z keramického materiálu, ktoré sa lepia z prednej strany na zub a voľným okom sú na nerozoznanie od vlastných zubov. Predstavujú jednoduché riešenie pre estetickú úpravu predných zubov a v stomatologickej praxi ide o jeden z najviac využívaných úkonov.  Umožňujú korigovať vývojové vady alebo chyby v dôsledku úrazu.

Fazety sú vhodné:

  • na oslabené zuby
  • pri veľkých výplniach
  • pri tmavom sfarbení zubov
  • pri nerovnom povrchu zubov
  • pri medzerách medzi zubami
  • pri neestetických výplniach
Kedy sa používajú zubné korunky?

Pre zubnú korunku sa treba rozhodnúť vtedy, keď je väčšia časť povrchu zuba poškodená, zub je zlomený alebo oslabený po endodontickom ošetrení, pri nedostatku pôvodnej zubnej hmoty alebo v prípade vrodených chýb a rôznych poškodení. Najpoužívanejším typom koruniek sú keramické alebo kovokeramické korunky, pričom každá korunka je originálna. Vyrábajú sa inovatívnym spôsobom z kvalitných materiálov a s použitím najmodernejších technológií.

Zubné korunky

Zubné korunky sú funkčnou a estetickou náhradou poškodeného zubu. Od klasických zubných výplní sa líšia tým, že pokrývajú celú plochu zuba, od ďasna až po jeho vrchnú časť. Zubné korunky spĺňajú základné funkcie: posilňovanie štruktúry oslabeného zuba, prinavrátenie pôvodného stavu a zlepšenie jeho estetickej podoby.

Objednajte sa

Napíšte nám a nechajte nám na seba kontakt.
My vám zavoláme a dohodneme si s vami termín.

Pondelok - Piatok: 7:30 - 16:00

+421 949 665 679

recepcia@dreamdentalclinic.sk

Pri Hrubej lúke 15, Bratislava

Pri Hrubej lúke 15, Bratislava 841 01

Vyhradené parkovanie