Implantológia

Nekompletný chrup vplýva nielen na celkový výzor, ale celkovo aj na funkciu chrupu. Zubné implantáty sa riešia najmä z funkčného hľadiska.
 V prípade chýbajúcich zubov prebiehajú nasledovné zmeny: zuby sa začínajú skláňať a posúvať, môže dochádzať k atrofii, zhoršuje sa artikulácia, prijímanie stravy a môže nastať aj deformácia čeľuste. Všetky tieto problémy sa dajú vyriešiť implantáciou zubov.
Implantát nahrádza chýbajúci zub. Vkladá sa do kosti a následne sa na ne naskrutkuje korunka. Vyrábajú sa z titánu alebo iných bio-kompatibilných materiálov. Na našej klinike používame kvalitné titánové implantáty renovovanej nemeckej značky Ankylos Dentsply Sirona.
Výhoda implantátov je, že pacient získava plne funkčný a trvalý zub, pričom nie je potrebné obrusovať susedné zuby. Ide o vysoko estetické riešenie na nerozoznanie od vlastných zubov. Implantát zároveň môže slúžiť nielen pre korunku, ale aj pre mostík alebo zubnú protézu.
Po nasadení implantátu netreba zabúdať ani na pravidelné kontroly a na správnu techniku čistenia, ktorá zahŕňa domácu starostlivosť aj profesionálnu dentálnu hygienu 2-krát do roka. 

Objednajte sa

Napíšte nám a nechajte nám na seba kontakt.
My vám zavoláme a dohodneme si s vami termín.

Pondelok - Piatok: 7:30 - 16:00

+421 949 665 679

recepcia@dreamdentalclinic.sk

Pri Hrubej lúke 15, Bratislava

Pri Hrubej lúke 15, Bratislava 841 01

Vyhradené parkovanie